Złamanie pięt - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Złamanie pięt

Witam mam pytanie bardzo ważne dla mnie, 28 grudnia 2010 roku złamałem obydwie pięty zeskakując na nie z 2,5 metrów.Lewą mi i włożyli do gipsu nie było trudnego złamania, prawa musiała być składana zabiegowo ponieważ powstało złamanie z przemieszczeniem, i zostały włożone 4 druty Kischnera no i też do gipsu. Po pięciu tygodniach został ściągnięty mi gips z obydwu nóg razem z drutami,lekarz powiedział mi, że nie mogę 3 miesiące od wypadku wogule wstawać na nogi, i teraz pytanie co będzie po tych 3 miesiącach,będe miał problemy z chodzeniem i czy kiedyś w przyszłości będe na nie cierpiał jestem młody mam 21 lat.Lekarz powiedział, że wszystko będzie ok bo jest dobrze złożone ale ja się martwie,i kiedy będe mógł iść do pracy, pracuje fizycznie.
Dziękuje.Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pana,
jeśli złamanie zostało prawidłowo złożone jest duża szansa na to, że po paru miesiącach będzie Pan mógł podjąć pracę fizyczną.
Mimo zakazu przez okres trzech miesięcy obciążania stóp powinien Pan ostrożnie już znacznie wcześniej rozpocząć systematyczną rehabilitację już od zaraz w postaci ćwiczeń izometrycznych nóg oraz rehabilitację ruchową na rowerze stacjonarnym i ćwiczenia z ekspanderem na jednej gumie ale w pozycji siedzącej. Już w niedługim czasie powinien Pan również rozpocząć obciążanie stóp najpierw delikatnie w pozycji siedzącej, stopniowo zwiększając nacisk na stopy. Po trzech miesiącach, kiedy po konsultacji ortopeda pozwali na swobodne obciążanie stóp w pozycji chodzącej o wiele szybciej będzie Pan zdolny do powrotu o pracy. Ponadto w tym okresie należy unikać papierosów i alkoholu oraz racjonalnie się odżywiać, szczególnie zwiększając ilość warzyw owoców.
Bardzo dobrze zrobiłaby Panu konsultacja u doświadczonego lekarza specjalisty rehabilitacji, który po dokładnym badaniu ustali indywidualny program ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38