Zmeczenie i brak sił w chorobach neurologicznych - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Zmeczenie i brak sił w chorobach neurologicznych

Dzień dobry, mam pytanie czy w przypadku moich chorób neurologicznych tj.dystonii szyjnej, migrenie i padaczce (w wywiadzie), może występować zmęczenie i brak sił?
To już trwa jakiś czas. Wcześniej wiązałam te objawy z dokuczającą dystonią, skurcze i drżenie głowy powodowały problemy ze skupieniem uwagi nawet na czytaniu, a drzenia powodowały wręcz nudności. Obecnie jestem miesiąc po podaniu toksyny i sadziłam, że nastąpi poprawa nie tylko w objawach dystonii. Jeszcza na początku choroby 7 lat temu czułam się dużo lepiej. Sprzątanie nadal zajmuje dużo czasu, musżę je nadal wykonywać na raty. Jestem w stanie pójśc do pracy a na pozostałe czynności brak już sił, choć pracuję umysłowo. Czasem trudno mi wejść na pierwsze piętro. Jestem młoda,więc powinnam robić wiele rzeczy,a robię bardzo niewiele. Nie przyjmuję narazie innych leków na dystonię. Brałam akineton 2x1 i mydoclam forte 2x1,które chyba też nasilały te objawy,ale ze względu na duża poprawę po toksynie mam je odstawione.Obecnie przyjmuję jedynie lek antypadaczkowy neurotop retard 2x1, oraz leki na obniżenie ciśnienia. Być może one są winne, ale już przyjmuje je od 6-8 miesięcy. Nadmienię może również, że przyjmowałam leki antykoncepcyjne,ale z powodu silnych i czestych migren są one odstawione.Mam podejrzenie PCO,objawy na to wskazują,choć badania hormonalne są prawidłowe,podobnie jak badanie krwi.Jestem w trakcie wykonania badan glukozy i insuliny w dalszej ramach diagnostyki tego zespołu.Neurolog prowadzący sugerowal,że u mnie może być coś nie tak z układem wegetatywnym o czym świadczy ilość schorzeń,ale pewnie to nie ma znaczenia w przypadku objawów braku sił.
Czy powinnam te obajwy skonsultować z neurologiem, czy to jest normalne w moim przypadku i powinnam to zaakceptować?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Tamaro,

Uczucie zmęczenia i osłabienia jakie Pani odczuwa nie musi być skutkiem nasilenia się jakiejkolwiek z Pani chorób. Dolegliwości te mogą być wynikiem działań ubocznych stosowanych leków. O ile ciśnienie tętnicze krwi skurczowe obniża się poniżej 100 mm Hg to już wówczas możliwe są te przykre Pani doznania. Wówczas należałoby zmniejszyć dawkę leku obniżającego ciśnienie krwi. Poza tym toksyna botulinowa, która jest najsilniejszą na świecie naturalną trucizną, rozprzestrzeniając się drogą krwi może w innych mięśniach, niż przewidziane do leczenia dystonii, powodować objawy ich osłabienia. Nieprzyjemne odczucia należy skonsultować z neurologiem podającym Pani botulinę. Migrena i padaczka uczucia osłabienia ( poza samymi napadami ) nie powodują. Natomiast dystonia do osłabienia i zmęczenia może prowadzić.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24