Zmiany zwyrodnienia biodra lewego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Zmiany zwyrodnienia biodra lewego

Pytanie dotyczy: zwyrodnienie, staw, biodro


Szanowny Panie Doktorze,

16 lat temu wypadek drogowy, złamanie podkrętarzowe uda lewego - leczone operacyjne zespolenie płytą i 8 - ma śróbowkrętami. Łącznik wyjeto po 2 latach po zabiegu. Obecnie nasiliły się bóle pachwiny lewej promieniujące do uda i kolana lewego. Bóle są wysiłkowe oraz spoczynkowe. Ortopeda stwierdził w badaniu ograniczenie ruchomości stawu biodrowego lewego i skierował na badanie rtg. Odebrałem kliszę zdjęcia oraz opis badania. Zagęszczenie utkania kostnego podchrzęstnego w panewce. Zwężenie szpary stawowej od strony przyśrodkowej. Przejaśnienie w szyjce kości udowej o wym : 25x15mm. Drobne torbielki w panewce. Zmiany entezopatyczne w krętarzu większym.
Będę wdzięczny o wyjaśnienie mi co oznacza zmiany entezopatyczne w krętarzu większym? Leki przeciwbólwe oraz rehabilitacja nie dała żadnych poprawy.

Z poważaniem

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Mariuszu,
szkoda, że nie przesłał Pan skanu zdjęcia rtg, wtedy mógłbym Panu powiedzieć znacznie więcej na temat aktualnego stanu tego stawu i proponowanego leczenia. Nie widzę sensu interpretacji subiektywnego opisu zdjęcia bez możliwości obejrzenia go. Nie jestem także w pełni przekonany do słuszności Pana stwierdzenia, że leki przeciwbólowe i rehabilitacja nie dały żadnej poprawy. Owszem, dłużej stosowane leki przeciwbólowe uszkadzając żołądek, jelita, wątrobę i nerki nie tylko nie dają pożądanego efektu, ale mogą się przyczynić do pogorszenia stanu mięśni i nasilenia dolegliwości oraz ograniczenia zakresu ruchu.
Biorąc pod uwagę Pana wiek i opisywane zmiany przestrzegam przed decydowaniem się na operację wymiany stawu biodrowego.
Pana leczenie poza racjonalizacją żywienia i ograniczeniem obciążeń stawów biodrowych powinno polegać na rehabilitacji ruchowej nie tylko stawów biodrowych ale także kręgosłupa według indywidualnie opracowanego programu przez doświadczonego lekarza specjalistę rehabilitacji wspomaganej zabiegami akupunktury. Piszę to na podstawie wieloletniego doświadczenia w kojarzeniu rehabilitacji z akupunkturą.
Polecam teksty w moim blogu: http://gadula-ekodoktor.blogspot.com pt.: Kiedy akupunktura może być alternatywą zabiegów operacyjnych.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38